Malta’da dil eğitimi

Malta’da dil eğitimi
30 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 3.487 kez okundu.

Malta’da Dil Eğitimi

Avrupa ülkelerinden farklı bir yapıda olan Malta’da dil öğrenmek oldukça keyifli bir iştir. Sosyal ortamı göz önüne alındığında gerçekten hem eğlenceli hem de öğretici bir süreç yaşanmaktadır. Yabancı öğrenciler tarafından; özellikle Türk öğrenciler tarafından çok elverişli iklimsel yapısı ve yakınlığı nedenleriyle tercih edilen Malta, kaliteli dil okulları ile dil eğitiminin hakkını vermektedir. Malta’da Dil Eğitimi gerçekten de tatil ile birleştiğinden çok zevkli bir iştir.

Küçük yüzölçümlü bir ülke olmasına rağmen 50’den fazla dil okuluna sahip olan Malta’da İngilizce öğrenmek için çok çeşitli programlara kayıt yaptırabilirsiniz. TOEFL, IELTS gibi dil sınavlarına hazırlanabilir, ticaret hayatında lazım olan İngilizceyi öğrenebilir, lisans veya master şeklindeki akademik kariyer için İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Malta anadil olarak İngilizceyi kullanmakta ve buradaki dil eğitimi Avrupa’daki diğer ülkelere oranla daha hesaplı olmaktadır.

Malta’da Dil Eğitiminde asıl keyifli olan taraf dil kursunda geçirilen süre değil, orada öğrenilenlerin konaklanılan yerde, gezilen mekanda veya sosyal çevrede günlük hayatta kullanılabilmesidir. İşte o zaman insanın güveni yerine gelmekte ve İngilizce öğrenmenin işine ne kadar yaradığını daha iyi anlayabilmektedir. Malta’ya dil eğitimi için gitmeden önce vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Bunun için gerekli evraklar başvurduğunuz dil okulu tarafından hazırlanmakta ve sizlere sunulmaktadır. Eğitim amaçlı yapılan geziler Malta için ekonomik bir kazanç sağladığından genellikle vize işlemlerinde herhangi bir problem yaşanmamaktadır.

Malta’da Dil Eğitimi denince akla ilk gelen yer St. Julians bölgesidir. Turistik bir bölge olan St. Julians dil okulları ile de ünlüdür. Buraya yapılacak bir ziyaret hem eğitim hem de eğlence odaklı olacaktır. Deniz kenarına kurulmuş bir kent olan St. Julians ılıman havası ile dört mevsim gezilebilecek ve eğitim alınabilecek bir bölgedir. İtalya’ya yakın olması münasebetiyle Roma ve Sicilya bölgelerine de gezi düzenlenebilmektedir.

İngiltere’de bulunan dil okulları Malta’ya yaptıkları yatırım ile adayı dil kursu açısından oldukça tercih edilebilir bir hale getirmişlerdir. Çoğu dil okulu oradaki okulların şubesi konumundadır. Genel İngilizce öğrenebilir, iş İngilizcesi kursuna katılabilir, Akademik İngilizce veya sınavlara yönelik İngilizce kursları ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git