Malta’da Staj

Malta’da Staj
16 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.612 kez okundu.

Staj programı ile Malta’da hem dil eğitimi hem de  staj yapmanıza olanak sağlayan bir programdır. Programı sonunda hem dil okulunuzdan katılım sertifikası hem de Malta’da Staj yaptığınıza dair bir belge size verilecektir.

Programın başlangıç tarihi nedir ?

Malta’da staj için başlangıç tarihini öğrenci kendisi belirlemektedir. Genellikle her pazartesi hem dil okulunuza hem de staj programınıza başlayabilirsiniz.

Malta’da Staj Programına katılmak için gerekli şartlar nelerdir ?

  • En az 18 yaşında olmak
  • En az Intermediate düzeyinde ingilizce bilmek
  • Haftalık 30 / 40 saat çalışmaya hazır olmak
  • En az 4 hafta staj praogramına katılabiliyor olmak

 

Malta dil okulu + Malta staj programı, hem eğitim aldığınız sınıfta, hem de malta dil okulunuzun sizden bir ek ücret karşılığında bulduğu profesyonel ortamlardaki işlerde İngilizcenizi geliştirip pratik yapma şansını sunmak adına tasarlanmış bir programdır. Programa Malta’da dil eğitimi almak isteyen herkes başvurudabulnabilir.Malta staj programında kurs sonrası, öğrenciler farklı Malta’lı şirketlerde çalışıp çalıştıkları yerdeki ana dili İngilizce olan insanlarla iletişim halinde olduklarından İngilizce pratik yapma, İngilizce ve uluslararası iş kültürünü anlama şansı yakalamaktadırlar.

Malta Staj programına katılmak isteyen öğrencilerin mutlaka intermediate (orta) seviyede İngilizce dil bilgisine sahip olması gerekmektedir.

Malta Staj Program süresi en az 4 hafta İngilizce kursu ile başlar ve seviyeleri intermediate olana kadar kursa devam ederler. Bu süreç sonunda ek bir küçük ücretle 4 haftalık staj dönemi izler. Staj dönemi 4 hafta ile 1 yıl arasında değişmektedir. Malta’lı şirket, öğrencilerin maksimum yarar sağlamaları adında için staj süresinin en az 8 – 12 hafta arasında olmasını istemektedirler.

Malta Staj programında öğrencilere herhangi bir maaş ödenmez. Fakat bazı şirketler öğrencilere yenek ve yol masraflarını karşılamaktadır. Bu durum tamamen Malta’da staj yapılan kurumun yetkilisinin insiyatifindedir.

Malta’da hangi alanlarda staj yapılır ?

Hotel& Catering, Turizm, Pazarama, Finans, Medya, PR, Ofis yönetimi, Hukuk, Moda, Eğitim , Grafik Tasarım ve Mimarlık

Malta Staj programları, öğrencinin ilgi alanına, özellik ve önceki iş tecrübelerine göre belirlenir. Başvuru yapılırken, öğrencilerden en az 2-3 alanda tercih yapmaları istenir. Malta dil okulları, öğrencilere ilk tercih ettikleri yerde staj imkanı vermek için çaba sarfederler ancak maalesef garanti veremezler. Bu nedenle, öğrenciler staj yerleri konusunda esnek olmalıdırlar ve bilmelidirler ki ilk tercih ettikleri alanda olmasa bile staj yapmak çok yararlı olacaktır.

Adaylar, staj programına kayıt olmak için CV lerini bir önyazıyla beraber göndermek durumundadır. Malta staj başvurularının, Malta dil okulu başlangıcından 14 hafta, ve/veya staj başlangıcından 18 hafta önce yapılmalıdır. Detaylı yazılacak bir CV stajyer adayının önceki eğitimini ve profesyonel iş tecrübelerini mutlaka kapsamalıdır. Son olarak CV’de , adayın ilgi alanları ve neden Malta staj programına başvurduğu bilgisi de yer almalıdır.

Malta staj programları, malta dil okulları, malta dil okulu fiyatları, malta dil okulu yorumları, malta dil okulu herşey dahil paketleri , malta dil okulu fiyatları 2016 ve malta vizesi hakkında tüm sorularınız için bizi her daim 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan arayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git