Malta Nerededir ? Malta Haritası

Malta Nerededir ? Malta Haritası
25 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 80.388 kez okundu.

Dünya Haritasında Malta Nerede ?

İnsanlara Malta Nerededir? diye soracak olursanız, size boş ve endişeli bakanlar olacaktır hiç şaşırmayın! Bazı insanlar (çoğunlukla Akdeniz ve Avrupa ülkelerine komşu olanlar) gerçekten daha önce Malta adasını duymuş. Ancak birçok kişi adanın nerede olduğu bilmiyor..

Malta‘ya gelmeye karar vermeden önce Malta ile ilgili ünlü birşeyler duymuş olabilirsiniz.. Büyük olasılıkla da Malta Şahini özgün adı ile The Maltese Falcon romanını ve filmini duymuşsunuzdur. Ama çoğu insan bu film ve Malta arasında bağlantı kurmakta başarısız. Bu arada Malta Şahini,John Huston’ın Dashiell Hammett’ın aynı adlı romanından uyarladığı ve yönettiği 1941 ABD yapımı bir filmdir. Ayrıca yönetmen John Huston’ın da ilk filmi olan Malta Şahini, döneminde üç dalda Akademi Ödüllerine aday gösterilmişti..

Genellikle birkaç kişi Malta Adalarının yerlerini biliyor, elbette adaları gezdiyse! Malta’nın nerede olduğuna dair Avrupalı olmayan büyük bir kesimin aklında birkaç küçük ipucu var, bazıları ise hiç duymamış.. Hatta aynı soruyu onlara soracak olursanız, onlar başka bir soru ile size cevap verebilirler; Malta nedir? diye
Ve şuna şüphe yok ki, Harika Malta adalarını ziyaret edenler tüm yaşamları boyunca Malta ile ilgili anılarını asla unutmayacaklar..

Ve gelelim Malta Nerede? Bir dünya atlası açın ya da Internet üzerinden bir dünya haritası üzerinde Malta için bakın. Sonuç olarak kendinizi sadece küçük bir nokta ile karşı karşıya bulacaksınız! Evet bu doğru. Bu küçük yer Malta.. Kelimenin tam anlamıyla bir gözünüzü kısarak bakmanız gerekecek Malta adasının nerede olduğunu görebilmek için, ama Malta’yı bilenler haritaya bakınca orayı çok özleyecekler. Hatta bazı haritalarda Malta adası hiç görünmüyor.

Bu yüzden Malta Adalarını ziyaret edenler burayı çok büyüleyici buluyor. Kimse böyle küçük bir ülkenin böyle bir zengin ve uzun bir geçmişi olduğuna inanamıyor, ta ki buraya gelene kadar.. Malta’nın tarihi yollarında ve caddeleri boyunca yürüyüş yaparken, Malta’nın tarihini hissediyorsunuz ve geçmişi deneyimliyorsunuz.
Malta takım adaları konum olarak Akdeniz’in tam ortasında sağ tarafındadır, Sicilya ve Kuzey Afrika’nın arasındadır. Adalar Avrupa’nın en güney ülkesindedir. Malta’yı oluşturan adaların isimleri; Gozo, Comino, Cominetto ve Filfla. Fakat Cominetto ve Filfla adaları boştur, çünkü bu adalarda kimse ikamet etmiyor..

Malta’nın başkenti Valletta’dır. Şehir tümüyle bir Dünya Mirasıdır. Eğer gezmeye nereden başlayacağınıza emin değilseniz, Valletta’nın girişinde sağ tarafta Malta Tourist Information Office’e gitmenizi öneririz. Bu turist bilgi ofisinden broşür ve harita gibi birtakım şeyler alabilirsiniz. Böylelikle sonraki ziyaretinizi nereye yapacağınıza dair karar vermeniz daha rahat olabilir.

Malta adasına ait haritaya göz atacak olursanız, tam anlamıyla dolu dolu olduğunu göreceksiniz. Hiç kuşkunuz olmasın, burada görülecek ve yapılacak bir sürü şey var. Buradan ayrılmayı hiç istemeyeceksiniz!
Böylelikle yakın zamanda biri size Malta’nın nerede olacağını soracak olursa, doğru cevabı verececeğinize emin olabilirsiniz. Daha da iyisi onlara Malta’daki unutulmaz tatilinizin resimlerini bile göstereceksiniz

Şimdi Malta’nın nerede olduğunu artık biliyorsunuz ve neden binlerce kişinin her yıl tatil beldesi olarak Malta’yı seçtiğini de anlıyorsunuz..

 

Malta Haritası

 

[googlemap address=”Malta” width=”800″ height=”340″ position=”left”]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git