Malta’da TOEFL, IELTS, Cambridge Sınav Hazırlık Kursları

Malta’da TOEFL, IELTS, Cambridge Sınav Hazırlık Kursları
30 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 2.865 kez okundu.

Malta’da TOEFL, IELTS, Cambridge Sınav Hazırlık Kursları

Yabancı ülkelerdeki üniversitelere kayıt yaptırırken veya akademik kariyer yapmanın ilk basamağı olan master programlarına yurt içinde veya yurt dışında başvururken istenen dil sınavları olan TOEFL ve IELTS çok önemli sınavlardır. Zor geçen bu sınavlardan başarılı olabilmek için gerçekten İngilizceye hakim olmak gerekir. Ayrıca Cambridge Üniversitesine başvururken gireceğiniz Cambridge sınavları da oldukça zor geçmektedir. Dil sınavı niteliğinde olan ve üniversitenin kendisinin yaptığı bu sınav ile TOEFL ve IELTS sınavlarında başarılı olabilmek için Malta’da TOEFL, IELTS, Cambridge Sınav Hazırlık Kursları yeterli olmaktadır.

Zaten İngiliz kültürünün ve dil eğitim sisteminin etkilerini gösterdiği Malta dil okullarında İngiliz yabancı dil sınavı IELTS sınavından başarılı olmanın ipuçlarını öğrenmektesiniz. Amerikan dil sınavı olan TOEFL sınavından başarılı olabilmek için de Malta’da eğitim görmek çok faydalıdır. Cambridge Üniversitesinin yaptığı sınavlar için de ayrı bir program uygulayan Malta, her üç programda da dünyanın önde gelen dil kurslarına sahiptir.

Tüm dünya üniversitelerince geçerliliği kabul edilen bu dil sınavlarına hazırlık için Malta’da TOEFL, IELTS, Cambridge Sınav Hazırlık Kursları’na kayıt yaptırmanız ve bu dil sınavlarını geçerek yüksek lisans, doktora başvurularınızı daha da kolaylaştırmanız mümkündür.

Bilindiği gibi TOEFL sınavı Amerikan İngilizcesini ölçen bir sınavdır ve normal İngilizceden biraz farklıdır. Dört haftadan az olmayan TOEFL eğitim programları sonucunda farklı bir ülkeye geçmeden Malta Üniversitesi tarafından düzenlenen ve tüm dünyaca geçerli olarak kabul edilen TOEFL sınavına da girebilirsiniz.

Malta’da TOEFL, IELTS, Cambridge Sınav Hazırlık Kursları sayesinde İngilizce dil sınavı olan IELTS sınavı hazırlık programlarına devam edip yine Malta’da ilgili birimlerce düzenlenen bu sınava da girebilirsiniz. Malta’daki birçok dil okulunda katılabileceğiniz bu sınav hazırlık programları sonucunda sınavlardan başarılı olarak hedefinizdeki lisans, yüksek lisans veya doktora programının dil ayağını çözmüş olacaksınız. Kendinize yabancı dil konusunda özgüven hissedecek ve pratik İngilizcenizi de geliştirmiş olmanın keyfine varacaksınız. TOEFL ve IELTS sınav sonuçları ülkemizde de referans olarak kabul edilmekte, tüm üniversitelerin master programlarının koşullarından biri olarak değerlendirilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git