Malta’da Konaklama

Malta’da Konaklama
30 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 3.069 kez okundu.

Malta’da Konaklama Seçenekleri

Malta’da Dil kursuna gitmek isteyen öğrencilerin mutlaka konaklama konusunu gitmeden önce halletmesi gerekmektedir. Eğitimi planlarken uzmanlardan yardım alması yerinde bir davranış olacaktır. Zira Malta’ya hiç gitmemiş olması öğrenciyi zaten yeterince heyecanlandıracaktır. O yüzden burada Malta’da Konaklama Seçenekleri konusuna değinmekte fayda var.

İlki hemen her ülkede olan bir konaklama türüdür. Maltalı bir ailenin yanında kalmak dil öğreniminizi pekiştirmeniz açısından oldukça mantıklı bir tercihtir. Ayrıca Malta hakkında bilgilenmek ve rahat hareket edebilmek için de fayda sağlar. Tabi bu konaklama için aileye belirli bir ücret ödemek durumundasınız. Bu ücrete konaklama ve iki öğün yemek de dahil olmaktadır. Bu aileler yanında kalma konusunda tereddüt edenler varsa hiç gerek yok çünkü bu aileler Malta hükümeti tarafından seçilmiş ve lisanslı ailelerdir. Aile bireyleri İngilizce bilir ve kayıtlı olduğunuz dil okuluna yakın bir mesafededir.

Malta’da Konaklama Seçenekleri denildiğinde akla ikinci gelen uygulama okul yurtlarında barınmadır. Kayıtlı olunan dil okuluna ait mutlaka pansiyonlar bulunmaktadır. Odalar tek kişilik de olabilir iki kişilik de. Ancak beslenme için ortak bir yer tasarlanmıştır. Ülkemizdeki öğrenci yurtlarına benzer şekilde çamaşır makineleri, kurutma makineleri ve ütüler belirli bir ücret ile kullanılabilmektedir. Ancak pansiyon giriş veya çıkışlarında belirli bir saat limiti yoktur.

Diğer bir konaklama türü apart odaların kiralanması şeklindedir. Tek olarak kiralanabilen bu daireler dil kursuna fazla uzak değillerdir. Donanımlı mutfağı bulunan bu dairelerin temizliği sahipleri tarafından yapılmaktadır. Teknolojik araç-gereçlerin bulunduğu apartlara yerleşmeden önce belirli bir miktarda depozito alınmaktadır.

Başka hiç kimse ile paylaşmadığınız stüdyo daireler de Malta’da Konaklama Seçeneklerinden biridir. Bu tercihi de istemezseniz çeşitli kalitedeki otellerde de konaklayabilirsiniz. Çeşitli pansiyon tercihleriyle, tek veya çoklu kalınabilecek otel odalarıyla bu da farklı bir seçenek olarak, dil kursu alan öğrencilere sunulmaktadır. Tabi oteller aile yanında konaklama, okul yurdunda barınma veya apart dairede kalmadan daha maliyetli olabilmektedir. Ancak oteller diğer konaklama türlerinden daha kompleks yapıda olduğu için hemen her ihtiyaca karşılık verebilmekte, öğrenciyi yemek yapma, temizliğe dikkat etme gibi sorumluluklardan arındırmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git