Malta’da İş İngilizcesi

Malta’da İş İngilizcesi
30 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 2.581 kez okundu.

Malta’da İş İngilizcesi Programları

Uluslar arası arenada boy gösteren şirketler personel alırken dil bilmelerini ön şartlardan biri olarak sunuyor. Başka konularda yetkin olan yurt içi çalışanlarını ise yabancı dil öğrenme konusunda teşvik ediyor. Hatta bazı global şirketler bu eğitimlerin masraflarını bizzat kendileri karşılıyor. İş hayatında hakim olan İngilizce dilini öğrenmek isteyen çalışanlar çeşitli kuruluşlarla işbirliği yapıp dil öğrenmeye çalışıyorlar. Yabancı dil öğrenmek isteyen çalışanlar Malta’da İş İngilizcesi Programlarını da incelemeliler.

İş İngilizcesi için belirli bir alt yapıda İngilizce bilmek gerekir. Zira kullanılacak terimler o mesleğe hakim olmayı da gerektirir. Meslek grubu dışından birini bu programlara göndermek amacına hizmet etmez. Çünkü İş İngilizcesini anlatacak eğitmenler de o alanın uzmanıdırlar.

Malta’da İş İngilizcesi Programları denince akla ilk gelenler muhasebe, iletişim, finans, ekonomi, pazarlama, satış ve yönetim konularıdır. Bunların yanı sıra iş hayatında lazım olan yan beceriler de bu kurslarda öğretilmektedir. Rapor hazırlama, sunum yapma, mülakat yönetme veya mülakata katılma, telefon ile iş görüşmesi yapma, ticaret alanında yapılan yazışmalar gibi beceriler de İngilizce olarak öğretilmektedir.

İngilizcesi yeterli olmayan çalışanlar için de farklı programlar mevcut. Bu kurslarda hem genel İngilizcelerini geliştirebilirler hem de İş İngilizcesi öğrenebilirler. Sabah seanslarında genel İngilizce eğitimi alan kursiyerler öğleden sonraki süreçte İş İngilizcesine ağırlık veren bir programa tabi olmaktadırlar.

Bu geniş grupların yanı sıra Malta’da İş İngilizcesi Programları arasında küçük gruplar ile yapılan çalışmalar ve Eğitmen-kursiyer bire bir dersleri de bulunmaktadır. Tabi bunların maliyeti geniş gruplarla alınan eğitimden daha fazladır.

Malta’da İş İngilizcesi veren dil okulları arasında 6 kişilik sınıfları bulunan ve orta seviyeden itibaren gruplar oluşturan ESE Malta Dil Okulu, sabahları genel öğleden sonraları iş İngilizcesi veren Sprachcaffe Malta Dil Okulu ile Malta’nın bir numaralı dil okulu olan EC Malta bulunmaktadır. Bu okulların hepsi İş İngilizcesini öğretebilen ve yerleştirebilen okullardır. Bu eğitimlerden sonra rahatlıkla kalabalık ve çok uluslu gruplara sunum yapabilecek, teklif hazırlayabilecek, birebir görüşme düzenleyebilecek, toplantı yönetebilecek veya telefon görüşmesi yapabileceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git