Malta’da ingilizce öğrenmek

Malta’da ingilizce öğrenmek
16 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 4.980 kez okundu.

Malta’da İngilizce Öğrenmek !

 

Malta birçok kişi için İngilizce öğrenmenin en popüler olduğu yerlerinin başında gelmektedir. Hem İngilizce öğrenebileceğiniz hem kumsalında güneşlenebileceğiniz ender yerlerden biridir Malta Adası.. Hem kim Atlantik Okyanusunun kenarında güneşli bir adayı tercih etmeyi istemez, öyle değil mi? Geçen yıl çoğunluğunu İtalyan, Alman ve Rusların oluşturduğu 70.000 kadar öğrenci İngilizce öğrenmek için Malta’yı tercih etmiştir. Ve her geçen sene bu ziyaretçi sayısının artışı beklenmektedir..

Malta’da eğitim almaya karar verirseniz, 50’den fazla okulun arasından bir seçim yapma şansınız olacaktır. Malta adasında büyüklü küçüklü pek çok okul seçeneği mevcuttur. Malta Eğitim Rehberi 16’dan fazla malta dil okulu anlaşmalı olup en iyi malta dil okulları ile çalışmaktadır.

Gençseniz, barlara gitmeyi, diğer gençlerle tanışmayı seviyorsanız; adanın gece hayatının en yoğun olduğu ve adaya gelen turistlerin de en çok dışarı çıkmaktan keyif aldığı St Julians’ın hemen yanı başındaki “Paceville” bölgesine mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz.. Paceville yerleşim itibariyle İstanbul, Ortaköy’ün barlar bölgesine çok benzer. Hatta Paceville de alışveriş yapmak için “Bay Street”isimli büyük bir alışveriş merkezi bile vardır..

Malta’nın başkenti “Valletta” zaman geçirmek için diğer güzel yerlerinden biridir..Şehrin manzarası ilk bakışta sizi İstanbul’a götürebilir.. Şehrin sokaklarında pek çok sayıda Akdeniz mutfağının lezzetlerini tadabileceğiniz restaurantlar vardır. Kültürel gezileri seviyorsanız şehirdeki müzeleri, kilise ve katedralleri gezebilir ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz. Şehrin ana caddesi trafiğe kapalı olup, cadde üzerinde yalnız elektrikle çalışan “Mini Cab” isimli minik taksilerle gezilmektedir. Bu minik taksiler gezintiye çıkmış kişilere karşı son derece saygılı davranırlar; hatta birisi önünden geçerken korna çalmaz ve insanlara yol verirler..

Adanın en iyi plajları ise kuzey yakasındadır. Bu plajlara yakın olmak isterseniz, Malta’nın en şirin bölgelerinden biri olan St Paul’s Bay’daki okulları tavsiye ederiz..

Malta’da ki İngilizce sınıflarının çoğunluğu gündüz saatlerindedir ve öğrenciler öğleden sonrasındaki vakitlerini serbest olarak geçirebilirler. Okulların en ucuzu (durgun sezonda) haftalık €70 civarındadır. En yüksek ücret ise haftalık en az bunun iki katı kadardır. Kışın veya yazın hangi dönemde eğitim amaçlı Malta’yı düşünüyorsanız, uygun bir ücretle istediğiniz okula gitmeniz mümkündür; bunun için en iyisi 6 ay öncesinden okul kayıdınızı yaptırmanızdır. Böylelikle okulun yüksek veya ölü sezondaki esas haftalık ücretleri üzerinden daha uygun bir Ücret avantajı sağlayabilirsiniz. Genel itibariyle küçük okullar daha ucuzdur, ancak kendilerinden daha büyük okullara kıyasla aynı kaynaklara sahip değildirler. Malta’da İngilizce kursları yıl boyunca kesintisiz sürmektedir. Bu bağlamda Malta’da almak istediğiniz eğitimin süresini ve gidiş tarihininizi, bütçenize ve ayırabileceğiniz zamana bağlı olarak bizimle birlikte belirlemeniz daha uygun olacaktır.

Birçok okul öğrencilerine konaklama için, Malta’daki ailelerin yanında kalma seçeneği sunar, ancak birkaç haftadan daha uzun süre ile eğitim alacak öğrenciler çoğunlukla daha bağımsız hareket etmek adına bir otel, apartment veya residence tipi konaklama seçeneğini daha uygun bulmaktadırlar.

Genel itibariyle Malta, İngilizce öğrenmek için eğlenceli bir yerdir. Çok çok büyük bir ada değildir, ancak yapılacak çok fazla aktivite vardır ve güneş her daim burada ışıl ışıldır. Malta’nın iklimi alışkın olduğumuz Akdeniz bölgemizdeki iklim tipine çok yakındır.Adadının etrafı limon ve zeytin ağaçları, üzüm bağları ve kaktüslerle süslüdür. İlkbahar zamanı adada gündüzleri kısa kollu gömlek ve tişörtlerle dolaşabilir, akşamları ise kalın giysilere ihtiyaç duyabilirsiniz. Hatta ilkbahar aylarında birçok kişiyi havuza girerken görmeniz mümkündür. Yaz döneminde ise, hava fazlasıyla sıcaktır.

[button-red url=”http://www.maltaegitimrehberi.com/category/malta-dilokullari/” target=”_self” position=”left”]Malta’da İngilizce dil eğitimi veren malta dil okullarıiçin TIKLAYINIZ[/button-red]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git