Malta Valetta’da Gezilecek Yerler

Malta Valetta’da Gezilecek Yerler
25 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 5.285 kez okundu.

Malta’nın Başkenti Valetta’da Görülecek Yerler

Malta’da önemli turistik yerlerin çoğu Saint John Şövalyeleri tarafından inşa edilmiştir.En popüler iki turistik yer;St John Co-Cathedrali ve Grand Master Sarayıdır. Malta adaları üzerindeki en iyi müzelere de Valetta ev sahipliği sapmaktadır. Bu müzelerin isimleri; Güzel Sanatlar,Cephanelik, Savaş Müzesi, Katedral Müzesi,Ulusal Arkeoloji Müzesi ve Lascaris War Rooms (National Museum of Fine Arts,Armoury,the War Museum,the Cathedral’s Museum,National Museum of Archaeology,Lascaris War Rooms). Diğer ünlü müzeler Malta ve Gozo adalarında bulunmaktadır.

Valletta’da yapabileceğiniz daha birçok şey vardır… Müzeleri, galerileri, enfes yeme ve içme yerlerini keşfedebilirsiniz. Alışveriş düşkünlüğünüz varsa mağazaları gezebilir ve olmazsa olmaz the Grand Harbour “büyük liman” manzarasını seyredebilirsiniz. Dünyanın en güzel doğal limanlarından biri olarak adlandırılan Grand Harbour birçok noktadan seyredilebilir..

[reklam1]

Nefesinizi kesecek yerlerden bir diğeri “Upper Barrakka Gardens” 17. yüzyılda İtalyan şövalyelerin özel bahçeleri olarak kullandıkları bu müthiş bahçe, tarihi büstler, heykeller ve anıtlarla süslüdür. Burada gezerken yorulacak olursanız, bahçe içerisinde birçok dinlence yeri bulabilirsiniz. Burada öğlenleri saat tam 12’de geleneksel top atışı yapılmaktadır.

Malta’nın başkenti tam manasıyla bir açık hava müzesi gibidir! Başkent sokaklarında belli bir yön takip etmeden dolaşırken bile muhteşem barok binalara,çeşmelere, tarihi meydanlara, anıtlara ve diğer birçok gizemli güzel yerlere rastlayacağınıza emin olabilirsiniz.

[reklam2]
Şehir bugün bile “eski dünya” çekiciliğini korumaktadır. Malta’ya geldiğinizde, Valetta’nın sunduğu bu büyüleyici keşfi kaçırmayın. Valetta gerçekten listenizin başında olmalıdır!!

 

İşte Malta’da gezilecek yerler…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git