10 adımda Malta’da İngilizce

10 adımda Malta’da İngilizce
30 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 3.342 kez okundu.

10 Adımda Malta’da İngilizce

Akademik olarak veya iş amacıyla İngilizce kursu almak isteyen kişilerin yurt dışında araştırdıkları ülkelerden biri de Malta’dır. Malta kaliteli dil okulları ve güzel doğasıyla ilgi gören bir ülkedir. Peki Malta’da İngilizce kursu almak isteyen kişiler ne yapmalıdırlar? 10 Adımda Malta’da İngilizce için nasıl bir başvuru yapılır bakalım.

 

  1. Adım: Ön Görüşme; Malta’da İngilizce kursuna katılmak için yurt dışında eğitim alınmasını planlayan aracı kuruluşlardan yardım alınması öğrenciyi çok rahatlatmaktadır. O yüzden öğrenci ile aracı kurum arasında ilk adımda bir ön görüşme yapılmakta, öğrencinin ne tür bir kursa ihtiyacı olduğu tespit edilmektedir.
  2. Adım: Araştırma ve Değerlendirme; Ön görüşmeden sonra öğrenciye uygun olan okullar, kursların niteliği, ihtiyaca cevap verebilmesi, eğitim giderleri, konaklama masrafları, ulaşım, sağlık sigortası ve vize durumu gibi analizler yapılır. Öğrencinin bütçesine en uygun kurs tercihleri öğrenci ile paylaşılır. Ücretler konusunda kampanyalı seçenekler değerlendirilir. Ayrıca Malta hakkında bilgilendirme de yapılır.
  3. Adım: Karar ve Kayıt; Öğrenci hangi dil okuluna gideceğine karar verdiğinde kayıt formu doldurulması gerekir. Bu formda; öğrenci bilgileri, İngilizce seviyesi, tercih ettiği okul, uygun program, konaklama gibi bilgiler bulunur. Okul ücretinin bir kısmı tahsil edilir. Okul vize belgelerini öğrenciye gönderir. 10 Adımda Malta’da İngilizce konusuna devam edecek olursak;
  4. Adım: Uçak Bileti Rezervasyonu; Kayıt ve vize işleri netleştikten sonra erken bir tarihte az maliyetli uçak bileti rezerve edilmelidir.
  5. Adım: Vize İşlemleri; Gerekli belgeleri öğrenen ve aracı kuruluşa teslim eden öğrenci vize başvurusu için ilgili Malta Konsolosluğundan randevu alır.
  6. Adım: Uçak Biletinin Satın Alınması; Öğrenci vizeyi aldıktan sonra uçak biletini satın alır.
  7. Adım: Okul ve Konaklama Ücretinin Yatırılması; Dil okulunun eğitim ücreti havale edilir. Ayrıca hangi konaklama türü seçilmişse onun da gideri yatırılır.
  8. Adım: Gidiş Öncesi Bilgilendirme; Öğrenci uçağa biniş-inişler, Malta’nın hava şartları, beslenme ve kültürü hakkında bilgilendirilir. Şehir Rehberi ile konaklama yeri ve okul yeri anlatılır.
  9. Adım: İletişim; Öğrenci Malta’ya varıp kursa başlayınca iletişim kurularak herhangi bir aksaklık olup olmadığı sorulur.
  10. Adım: Varış Sonrası Destek; Dil okulu, konaklama vb gibi konularda karşılaşılabilecek olası problemlerde aracı kuruluşla iletişim kurulabilir. 10 Adımda malta ingilizce yi adım adım anlatmış olduk.

Malta dil okulları hakkında daha fazla bilgi için bizlere her daim 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git